Aktualita

POZVÁNKA

POZVÁNKA NA MEZINÁRODNÍ VELETRH SIGEP 2023

Přijďte nás navštívit do italského Rimini na mezinárodní veletrh Sigep. Máme pro vás volné vstupenky!

Dávkovač forem SELMI MOULD LOADER

  Dostupnost: Na dotaz

  Cena na dotaz

  Používá se pro výrobu pevných těles

  Kompatibilní pouze s TUNNEL 800/1200

  Tento stroj musí být vybaven SELMI TOP EX

  Automatická kontrola hladiny čokolády, teploty, rychlosti výroby, kontrola přítomnosti forem v zásobníku.

  Popis

  Automatizovaný podavač forem se systémem plnění čokoládou (např. tabulková čokoláda). Systém využívá TOP temperovací zařízení a s výrazně sníženými rozměry, provádí stejné automatizované operace, jaké byly doposud určeny pro tradiční průmyslové linky.

  Výrobní proces automatizované linky v pěti krocích. (souběžně je schopna provádět všechny operace zároveň) V první řadě obsluha naskládá do zásobníku polykarbonátové formy o rozměrech (275x175 mm). Jedna forma obsahuje 4 tabulkové čokolády. Automatický podavač pošle formu na výrobní pás, který synchronizovaně pracuje s celým výrobním procesem. V dalším kroku se forma posune pod vyhřívanou dávkovací trysku, kde se forma naplní čokoládou. Třetím krokem je oblast vibrační, kde se čokoláda pořádně rozprostře do celé formy a zabaví případných nežádoucích bublin. Čtvrtou fází je posun do chladícího tunelu. (tento tunel je ideálně dvou pásový. Vrchní pás jede krokově a spodní pás konstantním pomalým posuvem. Tento proces pak vyváří automaticky mezery mezi jednotlivými formami). Posledním krokem je obsluha, která postupně formy odebírá a čokoládu vyklepává. Výsledkem je finální kvalitní tabulková čokoláda.

   

  video produktu zde

   

  Technické údaje:

  • Produkce cca: 360 forem / hodinu
  • Příkon: 400 V, tři fáze (5 kolík)
  • Musí být připojen ke kompresoru s tlakem min. 4 bary
  • Rozměry: délka 1880 mm, hloubka 650 mm, výška 1500 mm

   

  Charakteristika:

  • Používá se pro výrobu pevných těles
  • Kompatibilní pouze s TUNNEL 800/1200
  • Tento stroj musí být vybaven SELMI TOP EX
  • Automatická kontrola hladiny čokolády, teploty, rychlosti výroby, kontrola přítomnosti forem v zásobníku

  Dotaz na produkt

  Děkujeme za váš zájem. Ať už máte zájem o podrobnější informace nebo chcete znát jen cenu produktu, neváhejte nám napsat. Vyplňte a odešlete formulář níže a my se vám v co nejkratším termínu ozveme.

  Your name *
  Odesláním formuláře přijímáte naše Zásady o ochraně osobních údajů.

  Perfektní produkty z čokolády

  S výrobou neodolatelných pralinek vám pomůžou tempírky, které je možné dovybavit dalším příslušenstvím – potahovacími pásy, chladícími tunely. Pro větší cukrářský provoz doporučujeme tuto kombinaci strojů SELMI: profesionální průtokovou tempírku Legend, trysku na plnění forem Injection a dávkovač náplní Filler.

  K výrobě krájených náplní doporučujeme cukrářskou dvojitou řezačku (tzv. kytaru) z pevného hliníku a drátů z nerezové oceli. Pro výrobu většího množství náplní se výborně hodí multifunkční cukrářský stroj Chef. Pro potahování čokoládou je ideální temperovač čokolády Legend a polevový pás R200 Legend.

  TIP: Na míru Vám můžeme navrhnout automatické výrobní linky na tabulky, pralinky a jiné pochutiny.

  „Beans to Bar“ – od kakaového bobu po finální čokoládu

  Pokud chcete garantovat nejvyšší kvalitu a výjimečnou chuť čokolády, řešením je výroba vlastní čokolády. Koncept „Beans to bar řeší celý proces výroby od kakaových bobů po finální čokoládu.

  Kakaové boby jednoduše upražíte v univerzální pražírně ROASTER, rozdrtíte a zbavíte slupek ve stroji WINNOWER  a pomocí zařízení GRINDER rozmělníte na hrubou pastu. Poté se čokoláda míchá a tvoří se jemná pasta v zařízení MICRON. Nakonec směs přefiltrujete přes velmi jemné síto pomocí stroje VIBRO a následně čokoládu zpracujete v temperovacím stroji dle vlastní fantazie. Celá výroba může být i poloautomatická – přesun mezi stroji může být prováděn potrubním systémem pomocí podtlaku. Technologie výroby čokolády z kakaových bobů je nejen velmi rychlá, ale také nemění výživové hodnoty a organoleptické vlastnosti bobů.

   

  Copyright CESK 2023  |  Mapa webu